Adresimiz

Bahçelievler Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı No:19 Pendik / İSTANBUL

Mail Adresimiz:

[email protected]

Çalışma Saatleri

Haftaiçi: 09:00 / 21:00 Haftasonu: 08:00 / 20:00

A1 diğer adı ile başlangıç seviyemiz henüz Fransızca ile tanışmamış, bu dile yeni başlayan öğrenci adaylarımız için oluşturulmuş bir seviyedir. Bu seviye de tüm öğrencilerimiz her hangi bir dil bilgisi yokmuşçasına Fransızca’ya sıfırdan giriş yapılır. Fransızca alfabesinden, sayı, renkler, günler, zamanlar kısacası günlük hayatta ihtiyacımız olan tüm bilgiler bu seviyede öğrenciye aktarılır.

Fransızca başlangıç seviyemiz 2 kur toplam 100 saatten oluşmaktadır. Başlangıç seviyemizin kurları A1/1 ve A1/2 kurlarıdır. 

Öğrenci başlangıç düzeyinde genel Fransızca ile tanışır ve öncelikle temel bilgiler edinir. Öğrendiği temel bilgiler ile basit cümleler kurabilir, kendini kısaca ifade edebilecek düzeye rahatlıkla ulaşır. “Geçmiş” ve “şimdi” zamanları ile ilgili konuşabilir, yazabilir, kısa yorumlar yapabilir ve istekte bulunabilir. Sözcük dağarcığında fazlası ile gelişim hızlanır. Genellikle kişilerin sözcük dağarcıkları en çok bu seviyedeyken gelişir, artar. Başlangıç seviyesinde ki öğrenciler öğrendikleri yeni kavramlarla, çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir ve istemlerini yazılı olarak ifade edebilirler.